Pletiv jsou spousty. Ale nejsou vším

Zelené pletivo PVC

Pletiva se liší také svými rozměry a barvou. Zatímco pozinkované pletivo koupíte pouze v základní stříbrné, PVC pletivo seženete i v hnědém, modrém či dokonce bílém provedení. Nejvyhledávanější je však stále klasické zelené.


Ke každému pletivu potřebujete koupit ještě plotové sloupky a vzpěry. Počítejte s tím, že jednotlivé sloupky musí být maximálně 2,5 metru od sebe. Naopak vzpěry připevníte na sloupky buď v rozích, nebo každých 15 metrů v řadě. A nezapomeňte napínáky a vázací drát, bez kterých by vám pletivo na sloupcích nedrželo.
 

 

4 jednoduché kroky, jak na pletivo

  • Nejdřív vyhloubíte díry, alespoň 50 cm hluboké. Do nich zabetonujete sloupky, na které připevníte vzpěry. Pokud jste pořídili PVC pletivo, navrtejte do sloupků otvory pro háčky, na které vzpěry nasadíte a posléze na ně dáte krytku. U pozinkovaného stačí vzpěry navařit, nebo prošroubovat.
     
  • Před samotnou montáží PVC pletiva nejdříve pomocí napínáku uchytíte napínací drát do příchytek navrtaných ke sloupkům. A to jak nahoře, tak i dole. Máte-li plot vyšší než 150 cm, upevněte jej i uprostřed. Napínací dráty jsou u PVC pletiva součástí balení a v barvě. Pozinkovaná pletiva v sobě mají napínací drát vpletený, takže je pomocí napínáků přichytíte rovnou ke sloupkům.
     
  • Pletivo pak postupně přichytíte na horní napínací drát. Nejprve roztáhněte vrchní ohyby pletiva, prostrčte přes ně drát a znovu je překřižte. Stejným způsobem postupujte u dolního drátu.
     
  • Pletivo pak pomocí vázacího drátu připevníte k napínacímu drátu a sloupkům. Nebo místo vázacího drátu použijte plotové kleště.

Nízká cena? Nižší kvalita!

Zelené PVC pletivo je stále nejoblíbenější

Každé montáži předchází důkladný výběr správného dodavatele oplocení. My už jsme se takto několikrát spálili. Pozor dejte především na ty, kteří se snaží nalákat na nezvykle nízké ceny.
 

„Nízká cena naznačuje, že pletivo nemusí být dostatečně kvalitní. Takový plot má potom větší oka nebo menší průměr drátu, což se odrazí na jeho pevnosti a životnosti,“ říká na základě dlouholetých zkušeností Petr Přerovský, ředitel prodeje.
 

Za nás je jedna věc jasná. Čím déle pletivo vydrží, tím lépe pro všechny. A proto volíme PVC. To, že je hezčí, je jen malé, bezvýznamné plus.

 
14.06.2018